Obecnie mamy coraz częściej do czynienia z darmowymi grami. W kasynach internetowych znajdziemy dla siebie między innymi darmowe gry za darmo bez rejestracji w Total Casino, zaś w sieci pełno jest zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych gier free to play. Jedną z platform, które zapewniają nam dostęp do darmowych gier, jest Steam. Służy ona co prawda do sprzedaży wielu tytułów na PC, jednak posiada także sporo gier w bezpłatnym modelu rozgrywki. Postanowiliśmy sprawdzić te najpopularniejsze.

Counter-Strike: Global Offensive

Na pierwszym miejscu nie mogliśmy umieścić żadnej innej gry jak Counter-Strike: Global Offensive. Produkcja od Valve to jeden z największych hitów ostatnich lat, który w dodatku bił rekordy popularności w pierwszej połowie tego roku. Global Offensive stanowi kontynuację hitu sprzed kilkunastu lat. Ponownie mamy tutaj do czynienia z drużyną terrorystów i antyterrorystów, którzy ze sobą walczą na wybranych mapach. Zadaniem tych pierwszych jest podłożenie bomby lub ochrona pojmanych przez siebie zakładników. Ci drudzy z kolei muszą zapobiec zamachowi bądź też odbić zakładników. W grze nie ma podziału na klasy postaci. Za zarobione za misje lub zabójstwa pieniądze kupujemy coraz to lepszą broń i ekwipunek. Rozgrywka jest szybka, dynamiczna oraz nastawiona na współpracę między graczami.

Dota 2

Wydana w 2013 roku Dota 2 to kontynuacja popularnego moda do Warcraft III: Reign of Chaos. Także i w tym wypadku mamy do czynienia z dziełem od Valve. Jest to gra typu MOBA, w której mamy do czynienia z pojedynkiem między 2 drużynami. Składać się one mogą z 5 graczy. Każdy z nas kontroluje jedną postać, która będzie zdobywać doświadczenie, wyższe poziomy, a za zdobyte złoto możemy jej zakupić nowy ekwipunek. Naszym głównym zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Jednocześnie musimy jednak dbać o to, aby nasza baza pozostała nietknięta. Jako ciekawostkę możemy podać, że jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym graczem na świecie w Dotę jest Michał „Nisha” Jankowski. Ostatnio zdobył on nagrodę najlepszego gracza komputerowego w ramach Esports Awards 2020.

Apex Legends

Aktualnie trzecie miejsce w kategorii free to play na Steamie na liście najczęściej granych zajmuje Apex Legends. Wydana w 2019 roku gra od Respawn Entertainment, to sieciowe FPP. Stanowi ona spin-off serii Titanfall. Jest to również gra z gatunku battle royale. Znajdujemy się tu w świecie science fiction, gdzie doszło do wojny między wielkimi korporacjami. Świat próbuje się odbudować ze zniszczeń, a jednym z nowych elementów są tak zwane igrzyska Apex. Wcielamy się tutaj zatem w gladiatorów, którzy walczą na śmierć i życie. Możemy wybrać spośród wielu postaci, a na arenie zmaga się ze sobą do 60 graczy podzielonych na 3-osobowe teamy. Lądujemy tu bez ekwipunku i musimy jak najszybciej znaleźć dla siebie jak najlepszą broń. Z biegiem czasu mapa ulega zmniejszeniu, jak i liczba żywych graczy.

Destiny 2

Destiny 2 to z kolei gra MMO, która wydana została w 2017 roku. 2 lata po premierze została przestawiona na model free to play. Mamy tutaj do czynienia z Kontynuacją bestsellerowego FPS-a, za które odpowiada studio Bungie Software. Mamy tu do czynienia ze światem, gdzie ostatnie miasto zostało zniszczone przez tak zwany Czerwony Legion z kosmosu. My wcielamy się w pozostałych przy życiu członków Strażników i będziemy próbować ponownie zjednoczyć drużynę. Wybieramy tu swoją postać, a dzięki wypełnianiu misji zdobywamy doświadczenie, podnosimy postać swojego bohatera. Misje możemy wypełniać samemu lub w kooperacji z innymi graczami. Dostępnych jest tutaj całkiem sporo trybów rozgrywki.

Poprzedni artykułBonus bukmacherskie ekspert plus w Fortuna i nawet 20 000 PLN dla graczy
Następny artykułPiłkarski Jackpot w Betclic. Darmowa gotówka dla graczy