Kursy bukmacherskie to dla Ciebie skomplikowana sprawa? Dzisiaj przekonasz się, w jaki sposób je czytać i jak dużo można wywnioskować z tych cyferek.

kursy bukmacherskie

Co pokazują kursy bukmacherskie?

Wszyscy gracze mają na co dzień do czynienia z kursami bukmacherskimi różnych firm. To ich wielkość decyduje o tym, ile jesteśmy w stanie zarobić, obstawiając wybraną stawkę.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak czyta się takie kursy bukmacherskie i dlaczego jest to dosyć istotną kwestią. Dzięki dobrej analizie możemy szybko dowiedzieć się, między innymi, kto jest faworytem danego wydarzenia.

Analiza bukmacherska jest prosta. Jeżeli na drużynę A kurs jest znacznie zaniżony niż na drużynę B, wiadomo, iż polscy legalni bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają druzynie A. 

Dlaczego tak jest? Bo zarabia się znaczniej mniej na bardziej prawdopodobnych meczach. Czyli prostym językiem mówiąc, wysokie kursy = duże wygrane, jednak mniejsza szansa na wygraną.

Obstawianie meczów w internecie

Jeżeli prześledzimy notowania, bardzo szybko dojdziemy do wniosku, czy grają ze sobą drużyny, które strzelają dużo bramek, czy te, które są specjalistami w defensywie. To tylko przykład, ponieważ z analizy można wyciągnąć dużo więcej cennych informacji.

Warto też obserwować zachodzące zmiany w typach bukmacherskich. Gdy na „1” z kursu 1.40 robi się 1.55, oznacza to, iż coraz mniej użytkowników obstawia ten typ, a więc staje się on coraz mniej prawdopodobny.

Wbrew temu, co niektórzy myślą, szczegółowa analiza kursów bukmacherskich nie jest taką czarną magią. Przede wszystkim trzeba myśleć logicznie i wyciągać odpowiednie wnioski, oraz działać z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Jeśli dojdziesz do perfekcji w obstawianiu np. u bukmachera ETOTO to jesteśmy pewnie, że więcej razy będziesz wygrywać, niż przegrywać. 


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZawody w skokach – Kursy bukmacherskie od TOTALbet
Następny artykułCzym jest obrót bonusu u bukmacherów?
Aktualne promocje bukmacherskie do najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce. Bonusy tylko dla zawodowych graczy zakładów sportowych, kody promocyjny i rankingi bukmacherów 2019.