Już od lat każdy z nas korzysta z programów antywirusowych na komputerach czy laptopach. Ochrona przed różnymi zagrożeniami w sieci jest niezwykle ważna. Dziś łatwo bowiem szukając darmowy poker online, możemy natrafić na strony ze złośliwym oprogramowaniem czy też infekujące nasze urządzenia na różny sposób. Często zapominamy o tym, że to samo tyczy się także naszych telefonów.

Ochrona niezwykle istotna!

Dziś wielu z nas o wiele więcej czasu spędza na telefonie niż komputerze. Sprawia to, że dzięki mobilnym przeglądarkom odwiedzamy wiele stron, które nie zawsze muszą być dla nas bezpieczne. Smartfony z racji swojej charakterystyki równie mocno mogą być narażone na różne ataki. Łatwo zatem o wirusa lub malware. Niebezpieczne dla nas mogą być zarówno same strony, jak i phishingowe e-maile, reklamy umieszczane na stronach. Na Androidzie możemy bez trudu instalować aplikacje spoza oficjalnego sklepu (jak to ma miejsce w App Store). Nie jest zatem trudno paść łupem oszustów z podrabianymi wersjami gier czy znanych programów. Dlatego też tak ważne jest korzystanie z programów antywirusowych. Przyjrzeliśmy się kilku z nich.

Avira Antivirus Security

To jeden z najbardziej cenionych antywirusów mobilnych. Jego ogromną zaletą jest szybkie i niezwykle skuteczne wykrywanie malware. Wśród dostępnych modułów znajdziemy skaner i narzędzie do czyszczenia urządzenia, darmowy VPN do 100 MB dziennie, optymalizator systemu, ochronę tożsamości, lokalizator telefonu, skaner sieciowy. Program pozwala nam ograniczać aplikacje pod względem ich dostępu do wybranych elementów systemu. Przy tym wszystkim nie stanowi obciążenia dla systemu. Jest on dostępny za darmo, co z pewnością dla wielu osób ma spore znaczenie.

Norton Mobile Security

Również i Norton przygotował skuteczne narzędzie mobilne. Tu jednak musimy zapłacić, gdyż na oficjalnej stronie firmy można wykupić roczną subskrypcję za 95 złotych. Obejmuje jednak do 3 urządzeń przenośnych, więc rocznie wyjdzie nam niewiele ponad 30 złotych na jeden smartfon lub tablet. Norton ochroni urządzenie przed oprogramowaniem destrukcyjnym, wymuszającym okup, adware, wyciekiem prywatnych danych. Wszystko to dzięki technologii skanowania aplikacji. Program pomoże nam również w wykrywaniu niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, fałszywych i niebezpiecznych witryn. Oferuje także możliwość wykonania kopii zapasowej danych.

G Data Internet Security

To również płatny program antywirusowy, który kosztuje około 70 złotych za rok. Wart jest jednak swojej ceny, gdyż gwarantuje wysoki poziom ochrony. Zaimplementowany został w nim skaner złośliwego oprogramowania, który wykryje i oczyści urządzenie. Wbudowana kontrola aplikacji analizuje uprawnienia zainstalowanych aplikacji. Jeśli dojdzie do sytuacji, że aplikacja będzie wymagała dostępu do danych, których nie potrzebuje, to wtedy dostaniemy o tym powiadomienie. G Data Internet Security zapewnia także lokalizację telefonu, bezpieczną przeglądarkę.

Bitdefender Mobile Security

Za połowę ceny, dokładnie 31 złotych możemy kupić Bitdefendera. Także i ten program wykazuje niezwykle dużą skuteczność w walce z malware. W różnych testach otrzymuje bardzo wysokie wyniki w zakresie ochrony, wydajności. Możemy dzięki niemu liczyć na skanowanie na żądanie i skan przy instalacji każdego oprogramowania, ochronę sieci, optymalizację systemu, dbanie o prywatność, blokadę dostępu dla aplikacji, wbudowany VPN, bezpieczną przeglądarkę.

Oczywiście to nie wszystkie ciekawe programy antywirusowe, z których możemy korzystać na smartfonach z Androidem. Wśród polecanych tytułów znajdziemy również: Trend Micro Mobile Security, Kaspersky Internet Security, McAfee Mobile Security Version, ESET Mobile Security & Antivirus, Bitdefender Antivirus Free, AVG Antywirus.

Poprzedni artykułPiłkarski Jackpot w Betclic. Darmowa gotówka dla graczy
Następny artykułJackpot na Serie A w Betclic. Do zdobycia aż 40 000 PLN