Ważna informacja bukmacherska. Merkur Sportwetten, spółka zależna Gauselman Group, kupiła polską firmę bukmacherską Totolotek SA od Grupy Intralot.

Firma Merkur przejmuje polskiego bukmachera Totolotek

Firma Merkur przejmuje polskiego bukmachera

Oczywiście strony nie pochwaliły się kwotą transakcji, ale nieoficjalnie wiadomo, że są to liczby około 60 milionach złotych. 

Właściciele marki Merkur są zadowoleni z przejęcia polskiej firmy, ponieważ to umożliwi im wejście na polski rynek bukmacherski i ekspansję swoich usług w Europie.

Bukmacher Totolotek to jedna z największych firm bukmacherskich w Polsce. Zgodnie z oświadczeniem właściciela przedsiębiorstwo przyjmuje 560 pracownikami i posiada 260 punktów stacjonarnych. Poza tym bardzo prężnie rozwija się w internecie, oraz ma dedykowaną aplikację mobilną. Jest to jedna z czołowych spółek w tej branży. 

„ZAKŁADY SPORTOWE SĄ NIEZWYKLE POPULARNE W POLSCE, A DLA WIELU FANÓW PIŁKI NOŻNEJ JEST TO NIEZBĘDNY ELEMENT DOBREGO MECZU. PRZEJĘCIE TOTOLOTEK JEST WAŻNĄ CZĘŚCIĄ NASZEJ STRATEGII ROZWOJU, ABY WEJŚĆ NA POLSKI RYNEK, A TYM SAMYM ZDOBYĆ KOLEJNY WAŻNY RYNEK W EUROPIE OBOK NIEMIEC, AUSTRII, DANII I BELGII. ” – POWIEDZIAŁ NIKO STEINKRAUSS, DYREKTOR GENERALNY MERKUR SPORTWETTEN.

Dyrektor finansowy Intralot Andreas Chryssos potwierdził, że sprzedaż stanowiła część strategii skoncentrowania się na głównych rynkach, w tym również tym najbardziej rentownym  USA.

„CIESZYMY SIĘ, ŻE UDAŁO NAM SIĘ POZYSKAĆ SILNEGO PARTNERA STRATEGICZNEGO Z MERKUR SPORTWETTEN, A ZA NIM GAUSELMANN GROUP. DZIĘKI SWOJEMU DOŚWIADCZENIU I SILE FINANSOWEJ, A TAKŻE INNOWACYJNYM PRODUKTOM DLA HANDLU STACJONARNEGO ORAZ BRANŻY ONLINE I MOBILNEJ, POMOŻE TOTOLOTKOWI OSIĄGNĄĆ DALSZY WZROST.” – DODAŁ PREZES TOTOLOTEK ADAM LAMENTOWICZ

Grupa Gauselmanna to niemiecka firma, która od 1957 roku aktywnie funkcjonuje w segmencie automatów do gry, salonów gier i zakładów bukmacherskich. Jest również jednym z dostawców automatów do gier używanych przez Totalizator Sportowy. Jak widać współpraca z tą firmą trwa już dłuższy czas. Wejście tej niemieckiej firmy na polski rynek zakładów sportowych przez wielu było zaskoczeniem. Inni natomiast wyczekiwali tej decyzji i już zacierają ręce. 

Nowe bonusy dla graczy

Prawdopodobnie zmieni się oferta firmy i będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla użytkowników, dlatego jeśli nie masz jeszcze konta to możesz je założyć na oficjalnej stronie w kilka sekund.

________________________________________________________________

Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzym jest obrót bonusu u bukmacherów?
Następny artykułPromocje na start od bukmachera Fortuna
Aktualne promocje bukmacherskie do najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce. Bonusy tylko dla zawodowych graczy zakładów sportowych, kody promocyjny i rankingi bukmacherów 2019.